Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>
Caspar Akcji Europejskich w TOP 10
To już niemal tradycja, że zarządzany przez Błażeja Bogdziewicza subfundusz Caspar Akcji Europejskich znalazł się wśród funduszy, które dla swoich klientów wypracowały najwyższą stopę zwrotu.
Katarzyna Czupa z profesjonalnie zajmującego się rynkiem kapitałowym portalu Analizy Online przedstawiła ranking polskich funduszy, które w pierwszym półroczu 2018 roku wypracowały najwyższe stopy zwrotu. Subfundusz Caspar Akcji Europejskich znalazł się w gronie liderów.
Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że wśród najbardziej zyskownych funduszy akcyjnych pierwszego półrocza 2018 roku nie ma tych, które inwestują na warszawskim parkiecie. Polska giełda, niestety, zachowuje się źle, a może raczej bardzo źle. Wygrywają klienci, którzy zdecydowali się kupować jednostki uczestnictwa polskich funduszy inwestujących poza granicami naszego kraju. Przypomnijmy, że CasparParasolowy FIO od początku swojej działalności składał się z subfunduszy realizujących politykę inwestycyjną opartą o aktywa notowane na zagranicznych parkietach.
Wśród najbardziej zyskownych funduszy pierwszego półrocza tego roku przeważają te, które inwestują w spółki technologiczne. Również to nie jest wielkim zaskoczeniem, bo to one od kilku miesięcy pełnią rolę „koni pociągowych” największej światowej giełdy, czyli nowojorskiego parkietu. Błażej Bogdziewicz przewidział to już kilka lat temu i konsekwentnie trzyma się tej strategii.
Autorka rankingu, Katarzyna Czupa, napisała w jego podsumowaniu:
“W gronie najbardziej zyskownych rozwiązań pierwszego półrocza znalazł się także Caspar Akcji Europejskich (Caspar Parasolowy FIO). Wartość jego jednostki wzrosła o +9,1%. Produkt z oferty Caspar TFI wyróżnia się na tle konkurencyjnych funduszy z grupy akcji europejskich rynków rozwiniętych nieprzerwanie od 2016 r. – zarówno w 2016 r. i 2017 r. Licząc od początku tego roku wypracował najwyższy wynik w grupie. Na korzyść tego rozwiązania także działa spora domieszka spółek technologicznych – na koniec maja br. stanowiły one blisko 60% portfela.”
TAGI: rynki finansowe,